Przegląd prasy

19 Września 2019, 9:00 prasa

Chorzy umierają w kolejkach do hospicjów – Super Express, s.3 – Artykuł podsumowujący wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK w ośrodkach hospicyjnych.

Hospicja wciąż niedofinansowane – Gazeta Polska Codziennie, s.4 – Artykuł podsumowujący wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK w ośrodkach hospicyjnych.

Co ma motoryzacja do ochrony zdrowia – Dziennik Gazeta Prawna s.A6 – Smog, in vitro i finansowanie służby zdrowia to tematy poruszane podczas dyskusji z cyklu „Po prostu Polska” na antenie RMF FM.

Pleśń, bakterie i siarczany, czyli co znajduje się w żywności – Dziennik Gazeta Prawna s.B1 – Toksyny wytwarzane przez grzyby w orzechach i rtęć w miecznikach – to najczęściej zgłaszane problemy z żywnością kontrolowaną na granicach UE i na rynku wewnętrznym.

Szpital jest powiązany z tworzącą go uczelnią – Dziennik Gazeta Prawna s. B2 – Jeżeli uczelnia medyczna wpływa na podejmowanie kluczowych decyzji gospodarczych przez szpital, to są to podmioty powiązane w rozumieniu przepisów podatkowych – uznał dyrektor Krajowej Inspekcji Sanitarnej.

Wytyczne w sprawie walki z wywozem leków – Dziennik Gazeta Prawna, s.B4 – Materiał o nowych wytycznych dla prokuratorów, które zostały rozesłane przez Zbigniewa Ziobrę ws. Walki z wywozem leków.

Lekarz rodzinny zbada pacjenta na odległość – Dziennik Gazeta Prawna, s.B8 – Resort zdrowia chce ułatwić udzielanie świadczeń w POZ za pośrednictwem systemów telemedycznych.

Reforma kształcenia lekarzy receptą na brak kadr – Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 – Bez wprowadzenia istotnych zmian w systemie kształcenia polska nie dogoni Europy pod względem liczby lekarzy.

Kiedy za rehabilitację zapłąci ubezpieczyciel – Rzeczpospolita, s.G3 – Poszkodowany w wypadku komunikacyjny może liczyć na zwrot od ubezpieczyciela sprawcy kosztów rehabilitacji w prywatnej placówce.

Niepełnosprawni się liczą – Rzeczpospolita, s.A17 – Każdy z komitetów wyborczych przygotował ofertę dla osób wymagających szczególnej opieki i troski.

Dzień w aptece wciąż zaczyna się od polowania na leki – Rzeczpospolita, s.A17 – Kryzys lekowy nie minął, a środki, których brakowałem latem, nadal są dostępne tylko okresowo – skarżą się farmaceuci.

Dodatki

Senior –Fakt

W zdrowym ciele zdrowy duch – Nasz Dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz