Rada ABM wybrała przewodniczącego

19 Września 2019, 13:07

Prof. dr hab. n. med. Marcin Moniuszko wybrany został na przewodniczącego Rady Agencji Badań Medycznych.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Agencji Badań Medycznych, jej członkowie zdecydowali o tym, kto będzie im przewodniczył. Jak informuje ABM funkcje przewodniczącego powierzono prof. dr hab. Marcinowi Moniuszce z Zakładu Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Warto podkreślić, że w karierze zawodowej prof. Marcin Moniuszko odbył liczne zagraniczne staże naukowe, m.in. przez 3 lata pracował w Narodowym Instytucie Raka (NCI, NIH, Bethesda, USA), był również laureatem Stypendium Fundacji Tygodnika Polityka, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Nagrody Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Od roku 2004 związany był z Kliniką Alergologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a od roku 2012 pełni funkcję kierownika Zakładu Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji UMB. Obecnie piastuje funkcję prorektora do spraw nauki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

das Poniedziałek, 17 Lutego 2020, 19:17
Wyjątkowa obrzydliwa persona. Człowiek, który łamie prawo pracy, podaje nieprawdę, stosuje szantaż, wymyślne metody zastraszania i manipulacji, aby bronić patomorfologa, który wkłada łapy pod spódnicę, chwyta za biust i pośladki, wkłada ozór do ust, proponuje swoje usługi...Patomorfologa, który od wielu lat świadomie naraża zdrowie i życie pacjentów, ukrywając przed nimi stan swojego zdrowia.
Trudno mi przyjąć do wiadomości, że w takiej jednostce zasiada osoba, która naruszyła godność zawodu lekarza i tytułu profesora.