TVP odmawia lekarzom emisji spotu

20 Września 2019, 9:27 TVP

Widzowie TVP nie zobaczą spotów kampanii prowadzonej przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Spot o wymownym tytule "Narodowy Kryzys Zdrowia" nie wpisuje się bowiem w "linię programową" telewizji publicznej.

Telewizja Polska odmówiła emisji spotu, który powstał w ramach kampanii społecznej, której hasło przewodnie brzmi "Polska to chory kraj". Informację o decyzji TVP przekazała Okręgowa Izba Lekarska im. Jana Nielubowicza i wskazała, że w uzasadnieniu podkreślono, że spot "nie wpisuje się w charakter treści emitowanych w programach telewizji publicznej i jest niezgodny z linią programową TVP S.A., co w świetle Zasad Sprzedaży może być podstawą do odmowy emisji reklamy".

Informacja ta wzbudziła wiele komentarzy - zarówno ze strony pacjentów, jak i środowiska lekarskiego. Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu krajowego OZZL, zapytał: "Mówienie prawdy jest niezgodne z linią programową TVP?".

MZ chce rozmawiać

Kilka godzin wcześniej Łukasz Jankowski, prezes stołecznego samorządu lekarzy, przekazał partnerom akcji "Polska to chory kraj" zaproszenie na rozmowy do resortu zdrowia. Ministerstwo zaprosiło inicjatorów akcji na spotkanie w czwartek 26 września r.

- Spotkanie z MZ z pewnością będzie okazją do zaprezentowania stronie rządowej naszego manifestu wraz z postulatami oraz szansą wysłuchania propozycji realizacji tych postulatów- ocenił Łukasz Jankowski w liście do partnerów akcji.

Przypomnijmy, że akcję "Polska to chory kraj" zainaugurowano dziesięć dni temu. Przygotowany w jej ramach manifest skierowano do posłów VIII kadencji Sejmu i senatorów IX kadencji Senatu oraz polityków kandydujących do Sejmu i Senatu w roku 2019. W ciągu nieco ponad tygodnia pod postulatami podpisało się ponad 26 tys. osób, a spot zamieszczony w serwisie YouTube, a nieprzyjęty przez TVP wyświetlono ponad 144 tys. razy.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Slimi80 Czwartek, 03 Października 2019, 10:53
Ja doskonale wszystko rozumiem , ale jak można nazwać inicjatywę społeczna "Polska to chory kraj" ?? Skąd ona ma fundusze ???
on36 Poniedziałek, 23 Września 2019, 11:21
,,telewizor'' z TVP na czele juz dawno PRZESTALI ogladac ludzie inteligentni i myslacy.
Szkoda tylko ,,moherow'' ktorzy i tak jakby zobaczyli ten spot to nie uwierza ,,wywrotowcom'' :( :(

Przykre to CENZUROWANIE i oglupianie Narodu- ale kto ma wiedziec sens kampanii ze jest SLUSZNY to wie... :)

Popieram protest lekarzy ! :)
Anna Niedziela, 22 Września 2019, 15:53
a czy ktoś sobie policzył ile by musiał wynosić budżet na służbę zdrowia przy pełnej obsadzie lekarzy i pielęgniarek? Skoro teraz zatrudnionych jest około 1/4 potrzebnego personelu , a na służbę zdrowia przeznacza sie niepełne 6% budżetu. Biorąc pod uwage to, że z tych pieniędzy większość stanowią płace personelu, to okaże się, że Polska wydaje dużo więcej na służbę zdrowia , niż średnia europejska. Może po prostu pieniądze są źle wydawane? Może przerośnięta administracja w samych NFZ nie jest niezbędna. Kilkadziesiąt tysięcy osób za biurkami . W tym przypadku przeludnienie w tych urzedach na pewno stawia Polskę na pierwszym miejscu.
Ilona Sobota, 21 Września 2019, 14:46
Spot jest beznadziejny. Nie chciałabym oglądać go w tv. Zamiast epatować niechęcią do polityków lepiej byłoby zaproponować coś co mogłoby poprawić sytuację. To że jest źle to wszyscy wiemy
Ilona Sobota, 21 Września 2019, 14:44
Spot jest beznadziejny. Nie chciałabym go oglądać w tv. Zamiast epatowania niechęcią do polityków promujcie dobre rozwiązania, poprawiające sytuację. Że jest źle to wszyscy wiemy
Emerytka 73 Sobota, 21 Września 2019, 13:59
No po myśli pisowskiej dojnej zmiany. Wstyd że mamy takich rządzących.
wam chodzi o politykę Piątek, 20 Września 2019, 12:31
Macie całe 4 lata na podobne akcje a robicie je na miesiąc przed wyborami. Guzik wam lekarze zależy na pacjentach.
emeryt Piątek, 20 Września 2019, 11:51
Prawda w oczy kole, 13.10.2019 trzeba zdobyć tą telewizję, a może wcześniej?