R. Sierpiński: 23 września ABM ogłosi pierwsze konkursy na niekomercyjne bad. kliniczne

20 Września 2019, 15:23 Radoslaw Sierpinski Agencja Badan Medzcynzch

- 23 września Agencja Badań Medycznych ogłosi pierwsze konkursy na niekomercyjne badania kliniczne. Będą się one skupiać na onkologii, kardiologii, pediatrii i chorobach rzadkich. Pierwsze 100 mln zł będziemy chcieli wydatkować jeszcze w tym roku - zapowiedział w rozmowie z Polityką Zdrowotną dr Radosław Sierpiński, p.o. prezesa ABM.

- W najbliższych planach, czyli 23 września Agencja Badań Medycznych ogłosi pierwsze konkursy na niekomercyjne badania kliniczne. Będą się one skupiać na onkologii, kardiologii, pediatrii i chorobach rzadkich. Pierwsze 100 mln zł będziemy chcieli wydatkować jeszcze w tym roku. Będziemy zapraszali beneficjentów do składania wniosków - mówił Polityce Zdrowotnej R. Sierpiński pytany o najbliższe plany działania Agencji.

- W kolejnych konkursach, czyli  już po nowym roku, będziemy chcieli również wesprzeć dział technologii nielekowych, a więc urządzeń medycznych, które w Polsce są bardzo dobrze rozwinięte, więc chcielibyśmy iść tą drogą - mówił R. Sierpiński.

- Rozmawiamy bardzo intensywnie o nowych metodach immunoterapii, więc może też będziemy chcieli wspierać tę gałąź medycyny. No i takim gorącym tematem, który również przewija się w rozmowach ekspertów, tu czekamy też na opinię AOTMiT, jest model implementacji sztucznej inteligencji do diagnostyki i terapii w medycynie - dodał.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

maruda Poniedziałek, 23 Września 2019, 12:14
czy te konkursy poziomem przepisow beda rowne tym w NFZ ?