Trwają rozmowy MZ z przedstawicielami zawodów medycznych

24 Września 2019, 14:00 Protest

Kilkudziesięciu pracowników z całej Polski przybyło pod budynek "Centrum Dialog" gdzie właśnie rozpoczęło się spotkanie ministra zdrowia z przedstawicielami zawodów medycznych. W tym samym czasie, w ponad 100 placówkach w całym kraju wykazano absencję chorobową na poziomie ponad 90 proc. pracowników fizjoterapii i diagnostyki.

 

Przybyły na miejsce Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii podziękował wszystkim przybyłym na miejsce spotkania pracownikom wspierającym przedstawicieli zawodów medycznych w rozmowach z resortem zdrowia. 

Zobacz również: Protest fizjoterapeutów i diagnostów

- Wspierają nas wykształcone osoby, które po studiach zarabiają 1800 zł netto - mówił Tomasz Dybek.

Pracownicy ochrony zdrowia z "głodowymi wynagrodzeniami" oczekują od ministra realizacji deklarowanych w lipcu obietnic podwyżek - 500 zł netto dla każdego pracownika pominiętego w podwyżkach wynagrodzeń. 

- Minister 30. maja podał rękę. Ustalilismy, że każdy diagnosta, fizjoterapeuta, elektroradiolog otrzyma co najmniej 500 zł netto podwyżki. Słowa nie dotrzymał - komentował Tomasz Dybek. 

- Minister zdrowia powiedział, że "umie wymusić ręczne sterowanie" placówkami medycznymi w celu wzrostu płac wybranych grup zawodowych. Tego oczekujemy dziś od ministra - mówił.

Podkreślił też, że 29 sierpnia ministrowi przedstawiono listę 246 placówek, w którym ten postulat nie został spełniony. Dziś oczekujemy, aby wszystkim przybyłym tu ludziom wytłumaczył (minister Szumowski - przyp. red.), dlaczego są oni pominięci przez ministerstwo. 

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

www Środa, 25 Września 2019, 17:51
o ile radiologom czy diagnostom ciężko dorobić to akurat fizjoterapeuci najczęściej dorabiają, czy wszyscy wystawiają paragony? wątpie
Jack Środa, 25 Września 2019, 11:36
Nauczycieli pogonili a jest ich 10 razy więcej więc nie macie czego szukać, Brawo minister
Marta Wtorek, 24 Września 2019, 14:48
a technikom rtg za co te podwyzki się nalezą? jaśnie państwo nawet się nie przyłączyli do protestu teraz tylko się podpięli w ostatniej chwili a wczesniej chodzili napuszeni bo mysleli ze dogadali się z ministrem za naszymi plecami a teraz jak sie zorientowali to co? diagności już są godni przyłączenia?