Premier o rozbudowie Centrum Onkologii w Warszawie: kamień milowy

25 Września 2019, 10:58
25 Września 2019, 10:58
25 Września 2019, 10:58

Jestem przekonany, że ten Instytut będzie bardzo ważnym kamieniem milowym na drodze do poprawy stanu zdrowia Polaków - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który we wtorek popołudniu wziął udział w uroczystości podpisania umowy na rewitalizację i rozbudowę Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

We wrześniu br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. wieloletniego programu inwestycji w zakresie rewitalizacji i rozbudowy Centrum Onkologii w Warszawie, którego celem jest stworzenie warunków do nowoczesnego i skutecznego leczenia pacjentów onkologicznych.

Dzięki inwestycji powstanie nowoczesny i przyjazny pacjentom ośrodek udzielający kompleksowych świadczeń onkologicznych. Jego wartość to 872 mln zł, z czego 740 mln zł będzie pochodzić ze środków Ministerstwa Zdrowia.Mateusz Morawiecki wziął również udział w spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz kierownictwem Centrum Onkologii, na którym omówiono utworzenie Narodowego Instytutu Onkologii. Projekt jest jednym z elementów kompleksowej reformy onkologii w Polsce.

Minister Łukasz Szumowski zapowiedział także przeobrażenie w ciągu kilku najbliższych tygodni Instytutu w Państwowy Instytut Badawczy.

Wartość I etapu projektu to ponad 850 milionów złotych za które powstanie nowy budynek kliniczny, parking, odnowione przychodnie. Pacjenci otrzymają dostęp do leczenia na europejskim poziomie.

Dyrektor Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie podkreślił, że opracowany projekt pozwala na zmodernizowanie i wybudowanie zupełnie nowego szpitala na terenach, które należą do COI bez przerywania bieżącej działalności leczniczej i diagnostycznej. 

Źródło: premier.gov.pl/ COI

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Iwona Środa, 25 Września 2019, 22:50
Rozbudowanie MOLOCHA a brak finansowania dla istniejącego Zakładu Onkologii Kobiecej w Centrum ATTIS w Warszawie.
Wyremontowany i wyposażony za 7 milionow za fundusze samorzafu wojewodztwa mazowieckiego, od 2017r. nie przyjmuje pacjentek - brak kontraktu z NFZ.
W Centrum ATTIS pacjentki chore onkologicznie mogłyby mieć zabiegi operacyjne, chemioterapie, rekonstrukcje piersi, rehabilitację. WSZYSTKO W ZKAKOMITYCH WARUNKACH.
Niestety ani minister, ani premier, ani prezes PIS, ani 10 innych decydentów NIE ROZUMIEJĄ POTRZEB CHORYCH KOBIET.
Odpowiedzi na pisma to żenujący pokaz arogancji władzy.