Rada Taryfikacji AOTMiT: zasadne podniesienie wycen świadczeń opiekuńczych

27 Września 2019, 10:29 pieniądze

Rada ds. Taryfikacji na posiedzeniu 26 września br. uznała za zasadne ustalenie taryf dla świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej udzielanych w warunkach stacjonarnych w zakładzie opiekuńczym dla dorosłych lub dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia zgodnie z propozycją Prezesa AOTMiT.

O propozycjach zmian taryf pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: AOTMiT proponuje nowe taryfy za świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w opiece długoterminowej

Jak informuje AOTMiT, Rada uznała, iż przyspieszenie prac nad zmianą wyceny świadczeń wynika z wzrastającego zapotrzebowania społecznego na opiekę długoterminową, potwierdzonego przez wskaźniki demograficzne oraz wzrostu kosztów działalności zakładów opiekuńczych, których nie dało się przewidzieć na etapie ustalania obecnie obowiązującej taryfy.

Stanowisko Rady jest dostępne tutaj. 

Ponadto Rada na czwartkowym posiedzeniu, zapoznała się również z wynikami projektu pn. „Ustalenie kosztów rzeczywistych i nowy model taryfikacji” - „Analiza kondycji finansowej Instytutów w latach 2015 - 2018”.

Źródło: AOTMiT

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz