CBOS: seniorzy potrzebują pomocy m.in. przy załatwianiu spraw u lekarza

30 Września 2019, 13:46 senior szpital
30 Września 2019, 13:46

Z deklaracji osób starszych nieradzących sobie z codziennymi aktywnościami wynika, że najczęściej potrzebne jest im wsparcie finansowe, ale w dalszej kolejności jest również pomoc w załatwianiu spraw u lekarza, a także pielęgnacja w chorobie - wynika z najnowszego badania CBOS.

Jak wynika z badania CBOS, blisko połowa badanych (46 proc.) zna osobiście kogoś starszego, kto ma problemy z wykonywaniem samodzielnie niektórych codziennych czynności, takich jak na przykład: załatwianie spraw w urzędach, robienie zakupów, sprzątanie, przygotowywanie posiłków, ubieranie się, higiena osobista, a 6 proc. respondentów zadeklarowało, że sami znajdują się w takiej sytuacji.

Z deklaracji osób starszych nieradzących sobie z codziennymi aktywnościami wynika, że najczęściej potrzebne jest im wsparcie finansowe, w dalszej zaś kolejności pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, załatwianiu różnych spraw oraz polegająca na udzielaniu porad.

Na pytanie jaka pomoc jest Panu(i) potrzebna, najwięcej, bo 64 proc. wskazań dotyczyło pomocy finansowej, 59 proc. - pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego i tyle samo (59 proc.) - pomocy w załatwieniu spraw u lekarza, w urzędzie, banku itp.

Osoby starsze potrzebują ponadto pomocy w formie udzielania im porad w ważnych sprawach (57 proc.), dotrzymywania towarzystwa (45 proc.), pielęgnacji w chorobie (40 proc.), pomocy w czynnościach związanych z higieną osobistą (17 proc.).

Źródło: CBOS

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Patriots Wtorek, 26 Listopada 2019, 8:59
Niestety smutna prawda o Naszej pomocy społecznej