Grodzki ministrem zdrowia, Chybicka pełnomocnikiem ds. onkologii

01 Października 2019, 15:19

Prof. Tomasz Grodzki oraz prof. Alicja Chybicka to kandydaci Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, którzy po wyborach mogliby odegrać istotną rolę w reformowaniu systemu ochrony zdrowia. Tomasz Grodzki jest kandydatem na szefa resortu zdrowia, natomiast Alicja Chybicka miałaby zostać pełnomocnikiem rządu do spraw walki z rakiem.

Kandydatka na premiera - Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że w przypadku ewentualnego objęcia teki premiera, dysponuje zespołem świetnych fachowców, który zadeklarowali gotowość do zmiany oblicza systemu ochrony zdrowia. Murowanym kandydatem do fotela ministra zdrowia jest prof. Tomasz Grodzki- senator, torakochirurg i kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

W przypadku wygranej kandydatka KO chce również utworzyć stanowisko pełnomocnika rządu ds. walki z rakiem. Miałoby ono przypaść w udziale prof. Alicji Chybickiej, posłance, pediatrze specjalizującej się w onkologii i hematologii dzieci, na co dzień kierującej Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz