Diagności: Puste hasła. Politycy powinni realizować złożone obietnice

02 Października 2019, 9:59 protest manifestacja ministerstwo zdrowia

Niezależnie od poglądów politycznych, apeluję, by politycy realizowali składane obietnice. Oczekuję, że Minister Zdrowia dotrzyma danego diagnostom laboratoryjnym słowa i zadba o realny wzrost wynagrodzenia - czytamy w apelu prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, Aliny Niewiadomskiej.

 

Dziś o godzinie 10:00 przedstawiciele fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych spotykają się z ministrem zdrowia. Będą pytać, dlaczego tylko 30 proc. z nich otrzymało podwyżki wynagrodzeń. Z tego powodu już drugi tydzień w placówkach medycznych w całej Polsce część pracowni fizjoterapeutycznych i diagnostyki laboratoryjnej z powodu absencji chorobowej większości pracowników musiały ograniczyć liczbę wykonywanych świadczeń do tylko ratujących życie.
 
 
- Zwracam się do właściwych podmiotów podległych Ministrowi Zdrowia oraz do każdego kierownika placówki medycznej o nie przerzucanie się odpowiedzialnością, ale o współpracę celem realizacji złożonych obietnic. Pomimo zapewnień i gwarancji danych diagnostom laboratoryjnym przez Ministra Zdrowia, dalej nie są oni traktowani na równi z innymi zawodami medycznymi (...) Nie mogę ignorować faktu, że wielokrotnie składane obietnice w sprawie wzrostu wynagrodzeń pozostają jedynie pustymi hasłami - apeluje Alina Niewiadomska, prezes KRDL. 

Prezes Izby zaapelowała także do pacjentów, aby Ci okazali zrozumienie i wsparcie dla protestującej grupy zawodowej. - Diagności laboratoryjni są ważnym ogniwem systemu opieki zdrowotnej. Zbliżające się rozmowy przedstawicieli środowiska diagnostów z Ministrem Zdrowia powinny zaowocować faktycznym wzrostem wynagrodzeń - czytamy.

źródło: Apel Prezes KRDL

Zobacz również:

T. Dybek: "Dla ministra Szumowskiego 39 zł podwyżki to wielki sukces"

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

opty Czwartek, 03 Października 2019, 9:18
Apeluję o skrócenie kolejek, niech lekarze pójdą do pacjenta. Kolejki znikną!