CBA: Wyłudzał pieniądze z NFZ. Wystawiał recepty na nieżyjących pacjentów

03 Października 2019, 15:06 cba

Kielecki psychiatra miał przy współpracy z lokalnymi aptekami, mieli wyłudzić pieniądze z NFZ wystawiając recepty, na nieżyjące osoby oraz pacjentów Domu Pomocy Społecznej - informują śledzczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwo dotyczące działania na terenie Krakowa zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z lekarzy i farmaceutów. Grupa na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów wyłudzała pieniądze znacznej wartości z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej sprawy został zatrzymany przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA psychiatra pracujący w kieleckim Domu Pomocy Społecznej.

Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w latach 2011 – 2015 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Jak ustalono w toku śledztwa lekarz wystawił recepty, w tym na osoby nieżyjące oraz pacjentów DPS-u. ,

,Współpracował” w tym zakresie z okolicznymi aptekami, które fikcyjnie realizowały sprzedaż leków, a w ten sposób wyłudzały pieniądze z NFZ. Leki przepisane na pacjentów DPS-u nigdy do nich nie trafiły, ponieważ faktycznie nigdy nie były im zaordynowane.

źródło: CBA 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz