Kiedy protestujący diagności i fizjoterapeuci wrócą do pracy?

07 Października 2019, 13:59 geny diagnostyka badania

Weryfikacja-weryfikacji, ale wyborach czyli powtórka z rozrywki i gra na czas - to efekt zeszłotygodniowego, spotkania związkowców z resortem zdrowia. Kiedy diagności i fizjoterapeuci wrócą z absencji chorobowych do pracy?

Przypomnimy, że po ostatnim spotkaniu przedstawicieli związków i resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że 75 proc. fizjoterapeutów i diagnostów otrzymało podwyżki średnio w wysokości 370 zł brutto. Czasu na weryfikację danych, tego dnia nie znalazł, po piętnastu minutach opuścił "Centrum Dialog". Zapowiedział, że ponowne rozmowy odbędą się 16. października. 

Związkowcy nie kryli rozczarowania, szczególnie że było to już kolejne, weryfikujące spotkanie. Zapewnili, że protest nie zostaje zawieszony. Jeszcze w piątek i poniedziałek dołączyły kolejne laboratoria gdzie absencja chorobowa pracowników nie pozwala na płynne wykonywanie świadczeń - poinformowała w rozmowie Agnieszka Gierszon,  KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych. 

-Na ten moment oczekujemy od ministra zdrowia wywiązania się z kolejnej obietnicy, przekazania plików sprawozdawczych - mówi Agnieszka Gierszon. Jak przekonuje, związki chcą poznać metodologię wyliczeń resortu. Oczekują też określenia terminów spotkań z OW Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informują związki, już w trzech oddziałach takie spotkania się odbyły. Dalej oczekują jednak wyznaczenia terminu 13 pozostałych spotkań.

Dla resortu zdrowia sprawa wynagrodzeń tej grupy pracowników medycznych, nie wydaje się jednak być priorytetowa. Podwójna weryfikacja danych, odroczenie spotkania na termin powyborczy oraz opóźnienie w przekazaniu informacji o metodologii obliczeń sprawozdawczości - w tym punkcie znajdują się teraz obecni na zwolnieniach pracownicy zdrowia. Kiedy pracownicy wrócą do wykonywania swoich obowiązków? Wydaje się, ze nie prędko i choć związkowcy otwarcie nie mówią o zaostrzeniu form protestu, nie wykluczają takiej opcji .

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz