Ustawa o zawodzie farmaceuty - nie tak szybko, jak zapowiadano

09 Października 2019, 9:03 Apteka

Ustawa o zawodzie farmaceuty nie ma szans trafić przed wyborami pod obrady rządu. Jak mówił dziennikarzom wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, do projektu w piątek wpłynęły "krytyczne" uwagi RCL dotyczące procesu rządowego. - Chodzi o to, że cały zakres powinien być jednoznacznie określony w jednej ustawie, tymczasem istnieje jeszcze ustawa o Izbie Aptekarskiej - wyjaśnił M.Miłkowski.

- Ustawa o zawodzie farmaceuty (projekt ustawy - przyp. red.) jest gotowa, ale było ostatnio trochę krytycznych uwag, które nie są związane z procesem pacjenckim, ale z rządowym. To są uwagi kierunkowe, że w ostatnich latach w innym kierunku poszła technika legislacyjna i powinno się łączyć przepisy, a nie robić oddzielne ustawy, czyli jeżeli mamy ustawę, to likwidujemy inne ustawy albo zapisy w innych ustawach, które zawierają ten zakres - wyjaśnił M. Miłkowski.

- Cały zakres powinien być jednoznacznie określony w jednej ustawie, a mamy już ustawę o Izbie Aptekarskiej (...). I to jest taka uwaga krytyczna - dodał wiceminister.

Jak mówi, w związku z tym projektu nie uda się skierować w tym tygodniu, czyli jeszcze przed wyborami, na Radę Ministrów. Przyjęcie ustawy przez rząd w tym terminie zapowiadał w ubiegłym tygodniu wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński Ustawa o zawodzie farmaceuty: rząd jeszcze przed wyborami przyjmie projekt

Według M. Miłkowskiego, projekt po wyborach będzie musiał być zmieniony i ponownie trafi do konsultacji, więc ustawa mogłaby wejść w życie dopiero w przyszłym roku.

Beata Pieniążek-Osińska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz