Przegląd prasy

09 Października 2019, 9:21 prasa

Przybywa pacjentów z prywatną polisą na zdrowie – Parkiet, s.9 – Na prywatne ubezpieczenie zdrowotne wydaliśmy w pierwszej połowie tego roku ponad 430 mln zł- wynika z danych PIU.

Leczymy się prywatnie – Rzeczpospolita, s.1,A17 – Zapaść w publicznej służbie zdrowia napędza klientów prywatnym placówkom i ubezpieczycielom

Lekarze: katering radiologiczny szkodzi pacjentom – Rzeczpospolita, s.A15 – Onkolodzy chcą oficjalnych wytycznych do opisywania rezonansu i tomografii komputerowych.

Czy farmaceuci mogą uzdrowić system zdrowia? – Dziennik Gazeta Prawna, s.A4-5 – Jaki wpływ na zdrowie pacjentów może mieć opieka farmaceutyczna – opinia Adama Błażeczka, członka zarządu Gemini Polska oraz Gerbena Klein-Nulenta, Prezesa Holenderskiego Stow. Farmaceutycznego.

Porada pielęgniarska- jeszcze w tym miesiącu – Dziennik Gazeta Prawna, s.B10 – W dziedzinach: cirurgia ogólna, diabetologia, kardiologa oraz położnictwo i ginekologia, jeszcze w tym miesiącu wyodrębniona zostanie porada pielęgniarki i położnej jako odrębne świadczenie.

Kłopoty z e-receptą – Nasz Dziennik, s.1, 6 – „Przymus e-recepty ograniczy osobom starszym dostęp do leczenia.”

PZU stworzyło opaskę do ratowania życia – Puls Biznesu, s.6 – Ubezpieczenie testuje opaskę, która w razie potrzeby wzywa pomoc medyczną.

Większa szansa na leczenie – Super Express,s. 9 – Dzięki konkurencji na rynku pojawia się szansa na poprawę dostępu do leków biologicznych w Polsce.

Śmigłowce wreszcie mają dom – Gazeta Polska Codziennie – W Sokołowie podlaskim oddano do użytku stałą bazę lotniczą LPR. To trzecia baza na Mazowszu.

Dodatki

Kapitał – Dziennik Gazeta Prawna

Po raz pierwszy na służbę zdrowia mamy 102 mld zł, w 2024 – nakłady przekroczą 160 mld złotych – Rozmowa z ministrem Łukaszem Szumowskim nt. zmian w publicznej OZ.

Poza tym:

  • rozmowa z Leszkiem Berezowskim, prezesem zarządu Beskidzkiego Centrum Medycznego,
  • rozmowa z Januszem Kowalewskim, dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy,
  • rozmowa z Barbarą Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. Relacji zew. Polpharma,
  • rozmowa z Janek Krzysztofem Flaczyńskim, dyrektorem Zespołu Lekarza Rodzinnego „Pro Familia” o cyfryzacji i POZ Plus,

Czarna księga PiS – Gazeta Wyborcza

Zapaść w służbie zdrowia się pogłębi – Felieton przewidujący pogłębiający się kryzys w publicznej OZ.

Tygodniki

W tyle za rakiem – Polityka s.66-67 – Roboty chirurgicznie i immunoterapia mogą zwiększyć skuteczność leczenia nowotworów głowy i szyi. Warunkiem jest szybka diagnoza.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz