Projekt Narodowej Strategii Onkologicznej do konsultacji dopiero po wyborach

09 Października 2019, 17:04 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

 Projekt Narodowej Strategii Onkologicznej nie trafi do konsultacji społecznych przed wyborami parlamentarnymi – poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

- Ja od początku mówię, że Narodowej Strategii Onkologicznej nie chciałbym łączyć z wyborami. Już kiedyś na poziomie dyskusji sejmowej była mowa o tym, że to będzie projekt przedwyborczy. Nie będzie. Chcielibyśmy przepracować to merytorycznie i termin wyborów parlamentarnych nie ma tu dla nas żadnego znaczenia - zapewił w rozmowie z dziennikarzami w środę wiceminister zdrowia S. Gadomski.

- Doprecyzowujemy pewne kwestie z ekspertami. Dużo dyskusji prowadzimy jeszcze w zakresie profilaktyki pierwotnej i tego, jak mocno możemy podjąć działania np. antynikotynowe czy działania związane z profilaktyką zdrowia, z uruchomieniem nowych funkcji w systemie, które mogłyby pobudzać tą świadomość - dodał.

Jak podkreślił, do 30 listopada, czyli do wynikającego z ustawy ostatecznego terminu przedstawienia projektu na poziom Rady Ministrów jest jeszcze dużo czasu.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz