Przegląd prasy

10 Października 2019, 9:31 prasa

Brak leków na raka – Dziennik Gazeta Prawna, s.A8 – Nowoczesny preparat na raka piersi do wczoraj nadal był niedostępny w części szpitali, pomimo że producent zapewniał, że „dostaną go za symboliczną złotówkę”

Pakt dla Zdrowia 2030 – Dziennik Gazeta Prawna, s.A8 – Materiał o podpisanym przez partie polityczne pakcie dla zdrowia.

Opieka dentystyczna w szkołach tylko na papierze – Dziennik Gazeta Prawna, s.B1 – Nie ma wystarczającej liczby gabinetów stomatologicznych, by objąć opieką uczniów. Prawie miesiąc po wejściu w życie nowej ustawy, w dużych miastach, w praktyce opieka dentystyczna nie funkcjonuje.

Brak personelu to niejedyna przyczyna zamykania oddziałów – Dziennik Gazeta Prawna, s.B10 – Rozmowa z Jarosławem Fedorowskim, prezesem Polskiej Federacji Szpitali nt. zamykania szpitali.

Konopie medyczne cenniejsze niż zdrowie niezamożnych – Dziennik Gazeta Prawna, s.A18- Jedyny w kraju dostawca leczniczej marihuany przegrał sprawę o wysokości jej opodotatkowania. To oznacza, że cena nie spadnie.

Pacjent nie odróżni leku od wyrobu – Rzeczpospolita, s.A12 – Nowela ustawy o wyrobach medycznych powinna jednoznacznie zakazać ich reklamy przez przedstawicieli zawodów medycznych – uważają farmaceuci.

Bioton płaci za dawną arogancję zarządu – Parkiet, s.7 – W ocenie prezesa Biotonu, pierwsze półrocze to „tylko potknięcie na drodze do większej rentowności i wprowadzenia na rynek analogów insuliny”.

Zapaść służby zdrowia – Gazeta Wyborcza s.4-5 – Podsumowanie problemów publicznej ochrony zdrowia. Ocena działań resortu pod prowadzeniem Konstantego Radziwiła i Łukasza szumowskiego.

Niech rząd leczy służbę zdrowia – Gazeta Wyborcza s,7 – Badania Kantar wskazują, że priorytetem dla Polaków jest podwyższenie jakości służby zdrowia, edukacji i innych usług publicznych.

Nowa era leczenia zębów – Fakt Warszawa, s.II – Materiał poświęcony otwarciu Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii WUM, które miało miejsce wczoraj.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – Super Express, s.5- Rusza kolejny program przygotowany przez MRPiPS, „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

Wiceminister Cieszyński: od 1 listopada konsultacje telefoniczne z lekarzem rodzinnym – Super Express - Od 1 listopada pacjenci, nie wychodząc z domu, będą mogli skonsultować się z lekarzem rodzinnym przez telefon - zapowiada wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Dodatki

Szlachetne zdrowie – Nasz Dziennik

Personel & zarządzanie – Dziennik Gazeta Prawna

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz