Adam Niedzielski prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia

10 Października 2019, 13:21

Choć byli kontrkandydaci, to Adam Niedzielski został wskazany przez komisję konkursową oraz rekomendowany przez ministra zdrowia na prezesa NFZ - dowiedziała się Polityka Zdrowotna. Po dymisji Andrzeja Jacyny pełnił obowiązki prezesa.

Dziś wskazanego przez ministra Łukasza Szumowskiego kandydata pozytywnie zaopiniowała Rada centrali NFZ.

W połowie lipca Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała decyzję Andrzeja Jacyny o rezygnacji ze stanowiska prezesa Funduszu. Stanowisko p.o. szefa NFZ Niedzielskiemu, który był wiceszefem Funduszu, powierzył minister zdrowia Łukasz Szumowski.

A. Niedzielski był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów, gdy ministrem był Mateusz Morawiecki. Ale z administracją publiczną związany jest od lat. W latach 2002–2007 pełnił funkcję doradcy ekonomicznego w NIK, m.in. prowadził prace analityczne związane z kontrolami  wykonania budżetu państwa. Był też szefem Departamentu Finansów Zakładu i Departamentu Kontrolingu w ZUS. W okresie od 2013 do 2016 r. pracował jako dyrektor Departamentu Strategii i Deregulacji (następnie Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich) w resorcie sprawiedliwości. Od lutego 2016 r. jako radca prezesa w ZUS odpowiadał za opracowanie strategii komunikacji Zakładu, analizę ekonomiczną systemu ubezpieczeń społecznych oraz analizę systemu zarządzania Zakładem. Od 23 listopada 2016 był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów. Przy tej okazji oddelegowano go do Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, a w lipcu zeszłego roku powołano na wiceprezesa Funduszu ds. operacyjnych. 

Aleksandra Kurowska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

Weganin od 43 lat. Wtorek, 03 Marca 2020, 17:39
Jeszcze się NIE DOCZEKAŁEM szpitala w którym mogę otrzymać posiłek wegetariański lub wegański. Zawsze MUSIAŁEM posiadać SWOJE wegańskie jedzenie ( chodziłem do swojego samochodu po produkty żywnościowe ).
Madzia Czwartek, 10 Października 2019, 17:47
@Guru O widzę, że u Ciebie też ten temat był przerabiany. :) U nas nastroje minorowe. Co msc ludzie uciekają na emerytury albo do innej pracy.W ostatniej ankiecie średnia ocena pracodawcy i atmosfery wyszła w okolicy 3.0 !!! Wincyj takich akcji jak ta z premią i Niedzielski sam będzie chodził na kontrole. Ale chyba k to właśnie chodzi MZetowi, żeby k
upupić kontrolę. Wtedy namiestnicy pisowscy w końcu się sprawdzą na dyrektorskich stołkach..
ki Wtorek, 03 Marca 2020, 17:41
Sowiecki TROLL ( co to jest - msc
wiemiwidze Piątek, 11 Października 2019, 11:26
Kontrola nie działa, bo ma nie działać. Ta cała centralizacja, to zasłona dymna.
Trzeba dać swoim zarobić na nowych stanowiskach.
A pieniądz publiczny niekontrolowany jest marnowany na potęgę.
MZ nie ma systemowego rozwiązania. Od pudrowanie trupa po tworzenie erzatzow.
I tak, w koło Macieju, a fachowców nie dopuszcza.
Za dużo by widzieli ?
rist Czwartek, 10 Października 2019, 16:42
Tzw przyspieszenie przedwyborcze, ekipa Motawieckiego o obsadza stanowiska hdzie sie da, ale po wyborach porozumienie centrum zrobi swoje
Guru Czwartek, 10 Października 2019, 14:37
Póki co prezes wykazuje super podejście. Związki dostały zapewnienie że pracownicy dostaną po 300 brutto podwyżki pensji. A tymczasem wypłacono 300 JEDNORAZOWEJ PREMII. Słowny jak Niedzielskj (•‿•)(•‿•)(•‿•)
xyz Czwartek, 10 Października 2019, 21:10
a za co pracownicy Centrali mają dostać podwyżki?? Kwartalne premie są już skandalem
obużony Piątek, 11 Października 2019, 13:33
Oczywiście, to skandal, że pracownicy NFZ otrzymują wynagrodzenie.
Guru Piątek, 11 Października 2019, 12:59
Premia kwartalna jest jak sama nazwa mówi co kwartał. A jak jest wypłacana co któryś kwartał to jest co najwyżej okresową. Pomijam już fakt, że 1000 Zeta raz na pół roku to nie jest nawet jałmużna. Odszedł od nas prawnik. Miał 4200 brutto 10 latach. Szpital dał mu 6000 od kopa. Kim ten Nieziemski-Niedzielski chce budować kadry??? Ludźmi że średnim wyksztalceniem????? ŻENADA