Przegląd prasy

11 Października 2019, 9:17 prasa

Dlaczego znów nie ma leków? – Gazeta Wyborcza, s.8 – W aptekach w całej Polsce nie ma metoforminy o przedłużonym uwalnianiu potrzebnej chorym na cukrzycę, a także kilkudziesięciu innych leków, m.in. na nadciśnienie i schizofrenię.

Ursynów bez karetek? – Gazeta Wyborcza, Tygodnik Warszawa s.4- Stacja pogotowa ratunkowego na Ursynowe może stracić swoją baze. Odgłos karetek przeszkadza mieszkańcom.

Polska innowacja zabezpieczona – Parkiet, s.6- Pure Biologics otrzyma patent na swój wynalazek od amerykańskiego regulatora.

Zwycięzcy konkursu „Lider e-zdrowia” – Dziennik Gazeta Prawna, s.A22-23 – Skrót z konferencji  i ogłoszenia wyników konkursu „Lider e-zdrowia 2019”  

Firmy z pieniędzmi na budowę i rozwój laboratoriów oraz ośrodków badawczych – Rzeczpospolita, s.D7 – Artykuł o znaczeniu prac B+R dla firm oraz możliwościach zewnętrznego wsparcia finansowego na tę działalność.

Szpital to nie blok z mieszkaniami – Rzeczpospolita, s.J9 – W stolicy złożono pierwszy wniosek dot. budowy w trybie specustawy inwestycji niebędącej mieszkaniową. Chodzi o inwestycję towarzyszącą, budowę placówki opieki zdrowotnej – szpitala Onkologicznego przy ul. Ficowskiego.

Opłaca się zapychać oddziały – Rzeczpospolita, s.A19 – Szpitale pękają w szwach, bo Fundusz płąci dziesięć razy więcej za badania w trybie hospitalizacji.

Przedszkolak z punktami za szczepienie – Rzeczpospolita, s.a19 – W Krakowie dzieci, które przeszły wszystkie obowiązkowe szczepienia ochronne otrzymają dodatkowe punkty rpzy rekrutacji do placówki przedszkola.

500 plus dla niepełnosprawnych będzie znikać – Rzeczpospolita, s.A19 – Wzrost emerytur i rent spowoduje, że wiele osób otrzymujących 500 plus dla niepełnosprawnych uz w marcu 2020 r. dostanie niższe świadczenie bądź je straci.

Dodatki

Tylko zdrowie – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz