Ustawa o zawodzie farmaceuty przekazana pod obrady Rady Ministrów

11 Października 2019, 22:32 RADA MINISTRÓW

Farmaceuci nabierają wiary w dalsze procedowanie ustawy o zawodzie farmaceuty. Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś bowiem o skierowaniu dokumentu do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów. W uzasadnieniu resort podkreślił, że jednym z celów wdrożenia ustawy kluczowej dla środowiska farmaceutów, jest realizacja postulatów zawartych w dokumencie rządowym „Polityka lekowa państwa 2018-2020”.

Uregulowanie spraw związanych z usługami świadczonymi przez farmaceutów, a także zbiór zasad wykonywania zawodu, ze szczególnym uwzględnieniem uzyskiwania prawa wykonywania zawodu farmaceuty oraz kwestii szkoleń i doskonalenia zawodowego- takie zapisy pozostały w projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty, który dziś (11 października) przekazany został pod obrady Rady Ministrów. Zarówno wiceminister Janusz Cieszyński, jak również Maciej Miłkowski, podkreślili, że dokument nie zawiera żadnych przepisów, które regulują lub ograniczają swobodę wykonywania zawodu przez techników farmaceutycznych.

Farmaceuci pełni uznania

Wiadomość o dalszym procedowaniu ustawy spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem w środowisku farmaceutów. Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, w swoim wpisie w popularnym serwisie społecznościowym podziękował Januszowi Cieszyńskiemu za "walkę do ostatniej minuty".

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz