Przegląd Prasy

14 Października 2019, 9:37 prasa

Z medykamentami i ich reklamą będzie robiony porządek - Rzeczpospolita s.A13- Zakaz reklamowania wyrobu medycznego skierowanego głównie do dzieci, ale także koniec z osobami udającymi lekarzy w reklamie – to część zmian proponowanych w projekcie ustawy o wyrobach medycznych.

Więcej na warsztaty terapii – Rzeczpospolita s.R7 – Samorządy powiatowe i woj. dostaną większe dofinansowania na terapię i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.

Pragniemy zdrowia, czujemy się bezpieczni – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2- Sondaż Gazety Wyborczej – czego oczekują od nowego rządu Polacy po wyborach.

Reklama wyroby medycznego tylko z rzetelnymi informacjami – Dziennik Gazeta Prawna, s.B1- Zakaz reklamowania wyrobu medycznego skierowanego głównie do dzieci, ale także koniec z osobami udającymi lekarzy w reklamie – to część zmian proponowanych w projekcie ustawy o wyrobach medycznych.

Chorzy utknęli w szpitalach – Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 – Część podmiotów zajmujących się wentylacją mechaniczną wstrzymała przyjmowanie. Powodem są niezapłacone nadwykonania.

Ratownicy porozumieli się z resortem zdrowia - Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 - Przedstawiciele środowiska ratowników medycznych zawarli porozumienie z wiceministrem zdrowia i pełnomocnikiem rządu ds. ratownictwa medycznego Waldemarem Kraską. Ustalono w nim m.in. wzrost od stycznia 2020 r. średniego miesięcznego wynagrodzenia o kolejne 400 zł brutto brutto.

Profilaktyka przede wszystkim – Dziennik Gazeta Prawna, s.a15- Skrót z panelu „Zdrowie publiczne- ile może zyskać gospodarka na poprawie zdrowia Polaków?” z Kongresu 590.

Tygodniki

PZU: Najlepsza inwestycja to inwestycja w zdrowie – Sieci – Skrót z jednego z panelu podczas kongresu 590 gdzie zaprezentowano nowy projekt Grupy PZU powstający przy współpracy z MZ – „Opaska życia”.

Bony na innowacje i dostępność – Do Rzeczy – Materiał promujący projekt” Dostępność Plus”. Nawet 900 tys. zł dofinansowania może uzyskać przedsiębiorca na innowacje w ramach jednego z konkursów PARP.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz