Polak wśród ekspertów Assembly for the Mission of Cancer

16 Października 2019, 12:51

Prof. Jacek Jassem nominowany został do grupy ekspertów Mission of Cancer działającej przy Komisji Europejskiej - poinformowała Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMEd otrzymał nominację do grup ekspertów, których głównym zadaniem jest wytyczanie kierunków badań związanych z rozwojem innowacji w obszarach kluczowych z punktu widzenia epidemiologii chorób onkologicznych.

- Mission of Cancer jest jedną z pięciu grup eksperckich powołanych w nowej kadencji Komisji Europejskiej (pozostałe misje będą się zajmowały zmianami klimatu, zdrowymi oceanami, miastami neutralnymi dla klimatu oraz zdrową glebą i żywnością). Celem każdej Misji jest wytyczanie kierunków badań i innowacji związanych z głównymi wyzwaniami, przed którymi stoją mieszkańcy Europy. Rolą zespołów doradczych, które powstały przy każdej Misji, jest służenie wiedzą oraz przedstawianie dodatkowych pomysłów badawczych- podkreślono w komunikacie GUMed.

Pierwszym roboczym spotkaniem nowo powołanych ekspertów była konferencja European Research and Innovation Days, która odbyła się w Brukseli w dniach 24-26 września.

AM/GUMed

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz