CBA na tropie ustawianych przetargów na sprzęt medyczny

16 Października 2019, 9:54 cba

Dwie osoby zatrzymano w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa dotyczącego ustawiania przetargów na dostawę sprzętu medycznego dla wojska. Szacowana przez CBA szkoda miała wynieść ponad 2 mln złotych.

Dwóch zatrzymanych - pracownik Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor do spraw klienta wojskowego i ratownictwa medycznego jednej z zielonogórskich spółek - to efekt działań podjętych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

- Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymane osoby weszły w porozumienie w związku z organizowanymi przetargami na sprzęt medyczny, w celu wyłonienia zielonogórskiej spółki jako wykonawcy zamówień. Wszystko wskazuje na to, że uzgadniali treść opisu przedmiotu zamówienia oraz odpowiedzi zamawiającego na odwołanie i zapytania do treści SIWZ, działając przy tym na szkodę w wysokości co najmniej 2 mln zł - czytamy w komunikacie CBA.

Nieprawidłowości wykryty w trakcie śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w organizacji przetargów na sprzęt medyczny organizowanych przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie.

W ocenie CBA sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy, a zatrzymanym osobom wojskowa prokuratura w Warszawie przedstawi zarzuty.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

gas Sobota, 19 Października 2019, 10:44
"Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych" - kto to przeczyta od razu zrozumie, że nazwa dłuższa jest ważniejsza niż tym czym się zajmują - brawo!
Wojtek Środa, 16 Października 2019, 19:12
Treść tej informacji jest co najmniej mało precyzyjna i krzywdząca dla WOFiTM, ponieważ czy chodzi o sam proces przeprowadzenia procedury zamówienia opisany w prawie ZP czy raczej o otoczenie i etap przygotowania dokumentów przez np. gestora. A w tym etapie zamawiający czyli WOFiTM nie uczestniczy, natomiast jeżeli do prac komisji został wskazany przez gestora pracownik merytoryczny odpowiedzialny za ocenę złożonych ofert to też WOFiTM na to wpływu niema. Tak więc szanowni funkcjonariusze CBA troszeczkę rozwagi w tym co pozowane jest do opinii publicznej