Protestujący: Pierwsza niedotrzymana obietnica. Już kilka dni po wyborach

16 Października 2019, 10:41 szumowski

Minister oszukał pracowników fizjoterapii i laboratoriów. Dwa dni po wyborach minister ma na koncie już pierwsze niedotrzymane słowo - komentują rozżaleni przedstawiciele protestujących środowisk medycznych fakt, że planowane z nimi spotkanie się nie odbędzie.

Przypomnijmy,że na początku października Minister Łukasz Szumowski zapowiedział kolejne spotkanie ze związkami ws. niezrealizowanych podwyżek. Spotkanie odbyć się miało po wyborach (16. października). Na nim związkowcy i resort mieli ponownie zweryfikować dane dotyczące porozumień w sprawie wzrostu wynagrodzeń w wybranych grupach medycznych.  

Już dziś wiemy, że do spotkania nie dojdzie. -Kampania wyborcza się skończyła, a razem z nią obietnice i ustalenia. Spotkanie, w którym jutro mieliśmy wziąć udział zostało przełożone, ale..nie wiemy, na kiedy... - informują na profilach społecznościowych związki.

-Na to jak minister traktuje kadry medyczne brakuje mi słów - komentuje dla Polityki Zdrowotnej Agnieszka Gierszon, KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych. - Obawiamy się, że ten świetny początek kadencji to zapowiedź poziomu debaty i podejścia do problemu na kolejne cztery lata -dodaje.

JK

Polecamy również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Eweloma Czwartek, 17 Października 2019, 17:12
Mgr Mikrobioligii czekają na zmianę ustawy, aby mogli być diagnostami lub mogli udać się na studia podyplomowe z owego kierunku... Zabranie Nam tej możliwości jest krzywdzące od 2001 roku