Przegląd prasy

17 Października 2019, 9:04 prasa

Do miast wlecą roboty – Rzeczpospolita, s.1, A19- Drony poruszające się w sposób całkowicie autonomiczny wlecą m.in. do Warszawy, śląskich gmin i Torunia. Mają wykonywać zadania związane z inwentaryzacją, kontrolą i transportem towarów.

Lekarze nie mogą wycinać nowotworów. Winne przepisy – Rzeczpospolita, s.A13- W szpitalach w całym kraju brakuje znacznika, który podczas operacji onkologicznych pozwala wykryć przerzuty do węzłów chłonnych. Wszystko przez zapis w ustawie antywywozowej, który zabrania łączyć działalność leczniczą z prowadzeniem hurtowni farmaceutycznej. Doprowadził on do zamknięcia największej hurtowni, która zaopatrywała szpitale w znacznik do przerzutów nowotworowych w piersi.

Postulaty FPP na pierwsze 100 dni – Dziennik Gazeta Prawna – Oczekiwania Federacji Pracodawców do każdego z ministrów nowo utworzonego rządu na pierwsze 100 dni działania.

Nowy kłopot z 500+ dla niepełnosprawnych - Dziennik Gazeta Prawna -Od pacjentów ubiegających się o wsparcie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wymaga się potwierdzenia kopii dokumentacji medycznej za zgodność z oryginałem – informują lekarze rodzinni. I przypominają, że zgodnie z przepisami nie jest to konieczne.

Badania na rynek: edycja jesienna - Puls Biznesu, s.10 - PARP ma specjalne pule na innowacje powstałe w średnich miastach i na wspierające program Dostępność+

Selvita zrealizuje swoje pierwsze przejęcie w 2020 r.- Parkiet ,s.17 - O ponad 20 proc., w stosunku do ceny odniesienia, drożały akcje Selvity, która w środę debiutowała na GPW. Firma chce przyspieszyć wzrost poprzez akwizycje.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz