STOP NOP zjednoczyło MZ i środowisko lekarskie

18 Października 2019, 17:56

W niespełna dwa dni jeden wpis Stowarzyszenia STOP NOP zjednoczył w działaniu resort zdrowia i środowisko lekarskie. Dziś minister zdrowia - Łukasz Szumowski oraz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej podpisali wspólne oświadczenie, w którym potępiają wpis organizacji sugerujący, że lekarze pracujący na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii podejmują działania mające na celu umyślne spowodowanie śmierci pacjentów.

Treść wspólnego oświadczenia:

"Minister Zdrowia oraz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej stanowczo sprzeciwiają się tej próbie bezpardonowego, karygodnego szkalowania lekarzy i straszenia pacjentów.

Zarzucanie lekarzom pracującym na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii tego, że podejmują działania mające na celu umyślne spowodowanie śmierci pacjenta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla szpitala jest niegodziwe, budzi nasz stanowczy sprzeciw i nie może pozostać bez zdecydowanej reakcji. 

Zgodnie z zapisami Kodeksu Etyki Lekarskiej, lekarz ma obowiązek służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu, według najlepszej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek.

Wpis Stowarzyszenia „Stop Nop” zasługuje na słowa największej krytyki i potępienia. Stanowczo wzywamy do zaprzestania prowadzenia działań, które zmierzają do straszenia pacjentów, godzą w dobre imię lekarzy i personelu medycznego oraz budują atmosferę braku zaufania do polskiego systemu ochrony zdrowia."

Źródło: MZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz