Farmaceuci polubili przepisywanie leków Rx

21 Października 2019, 13:00 leki apteka farmaceuta senior

Aż o 55 proc. wzrosła liczba farmaceutów, którzy zdecydowali się na realizację świadczeń związanych z wypisywaniem recept na leki Rx na przestrzeni 2018 i 2019 roku - wynika z najnowszego raportu brytyjskiego Care Quality Commission (CQC).

Opublikowany w połowie października raport na temat stanu opieki nad społeczeństwem wyraźnie wskazuje, że liczba farmaceutów wypisujących swoim pacjentom recepty na leki Rx rośnie skokowo. W ocenianym przez ekspertów okresie 2018 i 2019 roku dynamika wzrostu liczby farmaceutów przepisujących leki wyniosła 55 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

W ocenie instytucji wzrost zaangażowania tzw. farmaceutów środowiskowych, działających w ramach POZ oraz farmaceutów klinicznych, przekłada się na lepsze efekty zdrowotne w lokalnej populacji, a co więcej obserwowane działania w zakresie optymalizacji leków mogą poprawić bezpieczeństwo prowadzonej farmakoterapii.

To jednak nie wszystko. CQC zaapelowała do menedżerów systemu opieki zdrowotnej o zatrudnianie farmaceutów w zespołach sprawujących opiekę nad chorymi - począwszy od przychodni poz, przez szpitale, po domy opieki.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz