Udary mózgu - NFZ analizuje ścieżki pacjenta

21 Października 2019, 15:29 dane wyniki analiza dokument

- Prowadzimy dwa kierunki eksploracji danych. Pierwszy jest związany z racjonalnym wydawaniem środków i poszukiwaniem nieprawidłowości. Drugi to analizowanie ścieżek pacjentów i ryzyk zachorowań - poinformował prezes NFZ Adam Niedzielski. Dodał, że obecnie w Funduszu analizowane są ścieżki pacjentów w zakresie udarów mózgu.

A. Niedzielski podczas XV Forum Rynku Zdrowia podkreślił, że obszar analizowania danych, które zbiera NFZ ma jeden z największych potencjałów.

- W NFZ prowadzimy dwa kierunki eksploracji danych. Pierwszy jest związany z obowiązkiem racjonalnego wydawania środków i wyszukiwanie obszarów, gdzie pojawiają się nieprawidłowości - wyjaśniał prezes Funduszu.

- Druga kwestia, to wykorzystanie danych zgromadzonych w NFZ na rzecz pacjenta, analizowanie ścieżek pacjentów i ryzyk zachorowań - zaznaczył. - Obecnie analizujemy ścieżkę w zakresie udaru mózgu - dodał i wyjaśnił, że na podstawie takich ścieżek, jeżeli NFZ będzie widział potencjalne ryzyko u danego pacjenta, wówczas powiadomi lekarza POZ o takim ryzyku.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

WAZAS Środa, 23 Października 2019, 8:40
mieli stworzyc dzial analityczny- czy maja wreszcie jakies wnioski - dawno odkryte na swiecie ?