ZK OZZL jednoznacznie przeciwstawia się szkalowaniu środowiska lekarskiego

23 Października 2019, 11:14 ozzl

Wobec wpisu Stowarzyszenia „Stop Nop” na portalu internetowym Facebook o rzekomym prowadzeniu „cichej eutanazji” w oddziałach intensywnej terapii, Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy jednoznacznie przeciwstawia się szkalowaniu środowiska lekarskiego. Zarząd poparł szybką i zdecydowaną interwencję resortu zdrowia i Naczelnej Izby Lekarskiej w tej sprawie.

- Wobec wpisu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop Nop” na portalu internetowym Facebook o rzekomym prowadzeniu „cichej eutanazji” w oddziałach intensywnej terapii, Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy jednoznacznie przeciwstawia się szkalowaniu środowiska lekarskiego - czytamy w oświadczeniu wydanym w środę przez ZK OZZL.

Ponadto Związek poparł szybką i zdecydowaną interwencję Ministerstwa Zdrowia i Naczelnej Izby Lekarskiej - złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. 

STOP NOP zjednoczyło MZ i środowisko lekarskieSamorząd lekarski zawiadamia prokuraturę ws. STOP-NOPStanowisko Rzecznika Praw Pacjenta ws. apelu Stowarzyszenia "STOP NOP"

- Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek bezpodstawne zarzuty wymierzone w przyszłości w środowisko lekarskie będą wiązać się z podjęciem wszelkich przewidzianych prawem działań mających na celu ochronę godności i dobrego imienia zawodu lekarza - zapowiedział ZK OZZL.

Źródło: OZZL

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz