Ł. Szumowski: będzie projekt zmian ust. refundacyjnej m.in. w zakresie ustalania programów lekowych

23 Października 2019, 16:14 szumowski łukasz

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził przekonanie, że za chwilę po okresie zmiany parlamentu i rządu kolejne projekty ustawodawcze będą wypływały z rządu do parlamentu. - (...) w tym na pewno duża zmiana ustawy refundacyjnej również w zakresie ustalania programów lekowych - zapowiedział minister.

Jak mówił w środę minister na konferencji poświęconej listopadowej liście leków refundowanych, chodzi o to, aby "podejście biznesowe nie przeważało nad podejściem solidarnościowym" i "żeby to nie trzymało pacjentów w szachu".

Minister pytany o ewentualne zmiany w procedurze ratunkowego dostępu do technologii lekowych, odparł, że tę procedurę trzeba usprawnić.

Ł.Szumowski dodał, że gdy już prace nad nowymi projektami ruszą po okresie zmian parlamentu i rządu, "na pewno jedną z pierwszych spraw będą badania profilaktyczne oraz propozycje zmian dotyczące opieki senioralnej".

Pytany o wprowadzenie tzw. podatku cukrowego, ocenił, że to ruch rozsądny z punktu widzenia zdrowia pacjentów, jednocześnie zastrzegł, że trzeba wziąć pod uwagę szerszy kontekst gospodarki, budżetu i ministerstwa finansów. - Podatek cukrowy poprawiłby sytuację zdrowotną Polaków, ale na ile jesteśmy w stanie wypracować satysfakcjonujące wszystkie obszary rozwiązanie, jestem w stanie powiedzieć dopiero po rozmowie z ministrem finansów, premierem i parlamentarzystami - dodał minister zdrowia.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

maruda Czwartek, 24 Października 2019, 9:35
jest pan niestety jednym z najgorszych ministrow zdrowia !!!!