UK: wzrasta liczba lekarzy szukających porady psychologicznej

28 Października 2019, 10:59 psycholog psychiatria pacjent lekarz terapia

Portal GPOnline poinformował, że we wrześniu 2019 r. 1 855 lekarzy rodzinnych szukało pomocy w NHS Practitioner Health. To wzrost o 56 proc. w porównaniu do 1188 lekarzy rodzinnych zarejestrowanych w serwisie na koniec pierwszego kwartału roku budżetowego 2018/19.

W odpowiedzi na „gwałtowny wzrost” zainteresowania inicjatywą, która oferuje bezpłatne, poufne wsparcie dla lekarzy i dentystów w Anglii, szefowa NHS practitioner health Lucy Warner ogłosiła, że ​​program planuje zatrudnić około 40 dodatkowych lekarzy udzielających porad i rozwijać sieć terapeutyczną.

L. Warner podkreśliła, że „posiadanie dwóch oddzielnych programów spowodowało pewne zamieszanie. GP Health zostało uruchomione w 2016 roku, ponieważ nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że PHP i GP Health były zasadniczo tą samą usługą pod dwoma różnymi nazwami. L.Warner tłumaczyła, że „cała usługa jest obecnie zlecana przez NHS England i w ten sposób jest bardziej ujednolicona”.

GPOnline ogłosiło również, że liczba lekarzy rodzinnych rejestrujących się w usłudze każdego miesiąca wzrosła o około 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy czym średnio 90 lekarzy GP szuka pomocy każdego miesiąca.

Wiadomość pojawiła się po niedawnej ankiecie British Medical Association (BMA), która wykazała, że ​​dziewięciu na 10 lekarzy jest narażonych na wysokie ryzyko wypalenia zawodowego, a miesięczne statystyki stale pokazują, że NHS ma do czynienia z „obciążeniem już przeciążonego systemu”.

Źródło: pharmatimes

Magdalena Mroczek

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz