Lublin: Do okulisty do kościoła?

29 Października 2019, 10:43

Świadczenia telemedyczne przy parafii? Z taką inicjatywą wyszli naukowcy i środowiska medyczne w Lublinie - podaje Nasz Dziennik.

 

I w cale nie chodzi o rozszerzenie do e-różańca od Watykanu... Projekt dotyczy okulistyki. Za jego stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiedzialny jest prof. Robert Rejdak, prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Ogólnie telemedycyna w okulistyce polega na wykonywaniu zdjęć dna oka i analizie tych zdjęć przy użyciu sztucznej inteligencji" - wyjaśnia w rozmowie z Naszym Dziennikiem.

W Lubelskim projekcie zostaną wykorzystane badania amerykańskich uczonych, m.in. profesorów: Marko Zarbina i Bernarda Szirtha. Wskazują one na dużą efektywność w diagnozowaniu i terapii, gdy w proces włączona jest strona kościelna" - podkreśla gazeta.

"Niezwykle skuteczna jest współpraca w tej dziedzinie z Kościołem i parafiami. Stanowią one społeczności bardzo łatwo komunikujące się i często we współpracy z duszpasterzami organizowane są po Mszy św. takie badania"- podkreślił prof. Rejdak.

Szczegóły pilotażu mają zostać dookreślone we wtorek, wtedy też przylatuje do Polski prof. Marko Zarbin.

źródło: Nasz Dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

qwarc Wtorek, 29 Października 2019, 13:38
Amen. Jednak Matka Boska nasz uzdrowi.