Sąd lekarski skazuje lekarza podważającego zasadność szczepień

31 Października 2019, 9:40

Huber Czerniak - lekarz kwestionujący zasadność wykonywania szczepień u dzieci - przez rok nie będzie mógł wykonywać zawodu lekarza - tak zdecydował Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi. Wyrok jest nieprawomocny, ale jest czytelnym sygnałem, że samorząd zawodowy lekarzy nie będzie tolerować w swoich szeregach osób szerzących teorie niepoparte wiedzą medyczną i noszące znamiona postaw antyzdrowotnych.

Ogłaszając w środę wyrok Tadeusz Wójcik, przewodniczący składu sędziowskiego, podkreślił w trakcie odczytywania uzasadnienia, że internista z Opoczna kwestionując zasadność szczepień m.in. noworodków, opierał swoje wypowiedzi i poglądy na pracach o znikomej wartości naukowej.

Sąd uznał, że wystąpienia Huberta Czerniaka są "wysoce szkodliwe społecznie" i "antyzdrowotne", co jest sprzeczne z Kodeksem Etyki Lekarskiej.

Oskarżony wraz ze swoim obrońcą Arkadiuszem Tetelą - znanym ze współpracy ze Stowarzyszeniem Stop NOP- zapowiedział, że wciągu najbliższych dwóch tygodni wniesie apelację do Naczelnego Sądu Lekarskiego.

Ogłoszeniu wyroku towarzyszył również protest osób kwestionujących zasadność i bezpieczeństwo szczepień. Uczestnicy mieli ze sobą banery z hasłami: "Wspieramy dobrego lekarza" oraz "Primum non nocere".

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz