MZ: jest porozumienie w sprawie ustawy o zawodzie farmaceuty

01 Listopada 2019, 21:03 porozumienie umowa uścisk dłoni

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwu Zdrowia udało się rozbroić kolejną "bombę". W resorcie odbyło się bowiem spotkanie w sprawie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty, w którym to uczestniczyli przedstawiciele aptekarzy oraz techników farmaceutycznych - poinformował wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

- W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie w Ministerstwie Zdrowia dotyczące wyjaśnienia zapisów projektowanej ustawy o zawodzie farmaceuty w zakresie funkcjonowania zawodu technika farmaceutycznego- przekazał 31 października Maciej Miłkowski.

Spotkanie to efekt listu, jaki kilka dnia wcześniej wystosowała Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek (IGWPAiA), w którym to organizacja zarzuciła resortowi zdrowia próbę potajemnego likwidowania punktów aptecznych. W spotkaniu na Miodowej uczestniczyli przedstawiciele IGWPAiA, a także Naczelnej Izby Aptekarskiej. Stronę ministerialną reprezentowali - wiceminister Maciej Miłkowski, a także Łukasz Szmulski, pełniący obowiązku dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji oraz osoba z Departamentu odpowiedzialna za prowadzenie ustawy.

W rozmowach nie uczestniczyli przedstawiciele Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP, którzy jak się okazuje nie zaakceptowali faktu, że uczestniczących w posiedzeniu nie zgadzali się na nagrywanie spotkania i jego publiczną transmisję. W efekcie pomimo pojawienia się - opuścili spotkanie.

- Spotkanie miało charakter merytoryczny, za co bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom. Dyskusja była rzeczowa, a każda ze stron zaprezentowała swoje wątpliwości i argumenty. Wyjaśniono podniesione przez IGWPAoA wątpliwości, z których część wyjaśniono i uzgodniono, a w zakresie jednej z nich będą trwały analizy i dalsze rozmowy- wskazał wiceminister. Zapewnił jednak, że co do zasady zgodzono się, że ustawa w żaden sposób nie ingeruje i ogranicza praw techników farmaceutycznych.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Xyz Sobota, 02 Listopada 2019, 8:48
Niech się jeszcze w końcu wezmę za ustawę w sprawie dietetyków :)