241 ciekawych aplikacji zdrowotnych - raport

04 Listopada 2019, 14:44 e-zdrowie

241 najciekawszych aplikacji zdrowotnych dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów ochrony zdrowia przedstawia trzecie wydanie raportu dotyczącego rozwiązań m-zdrowia z całego świata. 

Aplikacje mobilne – czyli oprogramowanie działające na urządzeniach przenośnych (smartfo­ny, tablety) – szybko znalazły szerokie zastosowanie w ochronie zdrowia. Własne aplikacje przygotował nawet Narodowy Fundusz Zdrowia.

W raporcie OSOZ można przeczytać m.in., które z aplikacji cieszą się popularnością, jakie mają funkcjonalności, w którym kierunku są rozwijane. 

Raport „241 mobilnych aplikacji zdrowotnych” prezentuje wyselekcjonowane rozwiązania z Polski i zagranicy, które w ostatnich miesiącach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia. Aplikacje uporządkowano według kategorii, w tym m.in. dla lekarza, choroby przewlekłe, dla kobiet, sen, zdrowie psychiczne, monitoring zdrowia itd. Raport przygotowało czasopismo OSOZ Polska. Można go pobrać bezpłatnie (PDF).

Jak czytamy we wstępie do raportu: Smartfon stał się narzędziem codziennego użytku, służącym nie tylko do komunikacji, ale także do płacenia rachunków bankowych, słuchania muzyki, rozrywki. Coraz częściej pomaga zadbać o zdrowie, między innymi dzięki ponad 318000 mobilnym aplikacjom zdrowotnym. Lekarzom ułatwiają dostęp do najnowszej wiedzy medycznej oraz prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Motywują pacjentów do aktywności fizycznej. Podpowiadają, jak zdrowo się odżywiać, zadbać o dobre samopoczucie, zmienić niekorzystne nawyki. Coraz częściej służą do konsultacji lekarskich na odległość, monitoringu parametrów zdrowia u pacjentów z chorobami przewlekłymi. Pozwalają wstępnie ocenić stan chorego, przypominają o regularnym zażywaniu leków. Dzięki nim, informacje, porady i wsparcie są w zasięgu ręki.

Raport dostępny jest tutaj

Aleksandra Kurowska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz