Walmark idzię w ręce Stada

06 Listopada 2019, 9:42 pieniądze leki

Niemiecka spółka Stada przejęła od funduszu Mid Europa Partners znaną z rynku leków OTC i suplementów diety - spółkę Walmark.

Jak przekonuje nabywca - przejęcie Walmarka to dla niego krok w stronę poszerzenia portfolio produktów oferowanych pacjentom. Niemiecki koncern zajmuje się obecnie produkcją leków generycznych, a także leków OTC, które obecne są na 120 rynkach świata. Niestety strony transakcji nie ujawniły jej wartości, ale władze Stady nie kryją, że przejęcie to krok w marszu po pozycję lidera na rynku leków OTC oraz suplementów diety.

- Przejmując Walmark, wzmacniamy naszą globalną ofertę markowych produktów. Nabycie portfela produktów OTC Walmark w pełni wpisuje się w naszą strategię polegającą na uzyskaniu statusu lidera na rynku markowych leków bez recepty i suplementów diety oraz leków generycznych – stwierdził Peter Goldschmidt, dyrektor generalny Stada.

Jakie produkty trafią pod skrzydła niemieckiej spółki?

Walmark to jeden z liderów rynku leków OTC i suplementów diety w Europie Środkowej. W ofercie spółki znajdują się uznane marki m.in. Biopron (produkt wspomagający zachowanie optymalnej równowagi mikroflory jelitowej), Martians (suplement diety dla dzieci), Urinal (produkt wspomagający działanie układu moczowego), Proenzi (preparat wzmacniający stawy), Prostenal (suplement diety przeznaczony dla mężczyzn), Beliema (preparat dla kobiet)  i Sinulan (produkt wspomagający działanie układu odpornościowego i oddechowego).

W ocenie Steffena Wagnera, dyrektor ds. rynków europejskich Stada, transakcja umocni obecność spółi w Europie Środkowej – zwłaszcza w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Dodatkowo produkty Walmark będą mogły trafić na nowe rynki, na których dotychczas nie były obecne.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz