Trwa rekrutacja do III edycji Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego

05 Listopada 2019, 10:32

Akademia Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego to program edukacyjno-mentoringowy dla młodych kobiet, które chcą rozwinąć swoją karierę zawodową. W ciągu sześciu miesięcy studentki ostatnich lat uczestniczą w warsztatach i spotkaniach z liderkami biznesu. Pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, organizacji pracy, zarządzania zespołem, czy budowania marki osobistej.

- Głównym celem programu jest edukacja młodych kobiet – studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. „W ten sposób dążymy do wyrównania proporcji w budowaniu kariery oraz do poszerzania wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych młodym liderkom – tłumaczy Monika Nowak, koordynatorka projektu w Fundacji im. Lesława A. Pagi. - 25 dziewczyn, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie będzie miało okazję osobiście spotkać się z prezeskami i dyrektorkami firm ważnych dla polskiej gospodarki - dodaje. W poprzedniej edycji, do cyklu leadership zaproszono m.in. Joannę Kępczyńską, członkinię zarządu Innogy Polska , mecenas Paulinę Kieszkowską-Knapik, , Wspólniczkę w Kancelarii Adwokackiej KRK czy Agnieszkę Wolską, dyrektor obszaru bankowości biznesowej i korporacyjnej Santander Bank Polska.

Sześć miesięcy inspirujących spotkań

Program składa się z warsztatów weekendowych, które odbywają się raz w miesiącu, programu mentoringowego - wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych staży w firmach partnerskich. Zajęcia prowadzą m.in. Ewa Czertak – prezeska Akademii Marki z Klasą, Radosław Czekan – prezes Warsaw Chamber Debate, Magdalena Petryniak – prezeska Story Seekers Polska i wielu innych. Zwieńczeniem projektu jest gala, na której ponownie mogą spotkać się wszystkie uczestniczki wraz z prowadzącymi zajęcia, i podziękować za wspólnie spędzony czas. 

Zapraszamy do aplikacji

Do udziału w programie Fundacja zaprasza studentki ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także absolwentki do 27 r.ż.

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 18 listopada 2019 r.

Zachęcamy do aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2liZi5y.

W kolejnym etapie odbędą się rozmowy z setką wybranych kandydatek. O ostatecznych wynikach poinformujemy w połowie grudnia. Zajęcia rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie Fundacji.  A tak wyglądała poprzednia edycja ALB.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Europejskiego Korpusu Solidarności.

 źródło: mat.pras.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz