CSIOZ przypomina o nowym wzorze e-skierowania

05 Listopada 2019, 13:26 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Lekarze regularnie wystawiają ponad 680 tys. e-recept dziennie. Zbliżający się okres przejścia na e-receptę coraz bardziej mobilizuje pracowników medycznych do wystawiania e-recept i rozpoczynania swojej przygody z e-skierowaniem. CSIOZ podaje dane dot. e-zdrowia w październiku i przypomina o nowym wzorze e-skierowania.

 

W październiku CSIOZ przeprowadził przeszło 140 szkoleń w ponad 90 miejscowościach. Dziennie wystawianych jest ponad 680 tys. e-recept, wystawiono ponad 7 tys. e-skierowań - podaje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Nowy wzór e-skierowania

CSIOZ przypomniał w komunikacie, że w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia opracowano wydruk informacyjny, który pozwoli na realizację świadczeń zarówno w postaci elektronicznej, jak i w postaci tradycyjnego skierowania papierowego. Aby na podstawie takiego wydruku informacyjnego można było zrealizować świadczenie w formie tradycyjnej, niezbędne jest opatrzenie go podpisem lekarza wystawiającego.

e-skierowanie

Aby móc wystawiać e-skierowania należy być podłączonym do Systemu P1 (posiadać te same certyfikaty co w przypadku e-recepty) oraz skontaktować się ze swoim dostawcą systemu gabinetowego o możliwość udostępnienia funkcjonalności e-skierowania

źródło: CSIOZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz