Wielka Brytania: 75 proc. aptek deklaruje chęć świadczenia dodatkowych usług

06 Listopada 2019, 12:03

Blisko 7,8 mln funtów brytyjski NHS planuje przeznaczyć na realizację świadczeń opieki farmaceutycznej w aptekach. Zainteresowanie środowiska farmaceutów jest duże bo już teraz uczestnictw w projekcie zaplanowanym na lata 2019-2024 zadeklarowało niemal 75 proc. placówek.

Brytyjscy aptekarze ochoczo przystępują do projektu opieki farmaceutycznej, która łączy w sobie cyfrowe zgłaszanie drobnych schorzeń oraz wydawanie leków w przypadku nagłych zachorowań. Jak się jednak okazuje diabeł tkwi w szczegółach wdrażania nowego rozwiązania- niebagatelną rolę odgrywają bowiem zachęty, jakie brytyjski płatnik przygotował dla farmaceutów.

Za dołączenie do projektu nowej usługi - konsultacji farmaceutycznej (CPCS) i sygnowanie umowy z NHS farmaceuci mogą otrzymać dodatkowe 900 funtów - w przypadku gdy umowa podpisana zostanie do 1 grudnia, lub dodatkowe 600 funtów jeśli farmaceuci zdecydują się na realizację usług między 1 grudnia tego roku, a 15 stycznia 2020 roku. Dotychczas swoją gotowość do świadczenia usług z zakresu opieki farmaceutycznej zadeklarowało już 8 649 aptek.  

W ocenie Bruce Warnera, zastępcy dyrektora ds. farmaceutycznych w NHS, nowa usługa to krok w stronę znaczącej zmiany w sposobie myślenia o aptekach i opiece, jaką pacjenci będą mogli otrzymać od swoich lokalnych farmaceutów.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz