Przegląd prasy

12 Listopada 2019, 9:20 prasa

Zmiany w resortach gospodarczych – Gazeta Polska Codziennie, s.8 – W nowym rządzie nie będzie dotychczasowych ministerstw gospodarczych – inwestycji i rozwoju, przedsiębiorczości i technologii oraz energii. Powróci resort rozwoju. Powołany zostanie także resort nadzoru właścicielskiego, do spraw klimatu i zarządzania funduszami.

Hormony. Kto je odkrył w naszych organizmach i czemu właściwie służą? – Polska The Times, s.16- Materiał poświęcony hormonom. Za co odpowiadają, czemu służą, skąd się biorą.

Dane pomogą skutecznie leczyć – Rzeczpospolita, s.a10 – Skrót z debaty „RP” nt. danych klinicznych, które pomagają w procesie leczenia pacjenta. W debacie wziął udział m.in. wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Szpitale błagają o gotówkę – Puls Biznesu, s.6 – „NFZ nie nadąża z waloryzacją świadczeń, a wzrost wynagrodzeń i bieżących wydatków pogłębiają straty operacyjne – alarmują dyrektorzy mazowieckich szpitali.

Gabinety bez sumienia – Gazeta Wyborcza Warszawa, s.2- Mimo obietnic wciąż brakuje w Warszawie gabinetów ginekologicznych bez klauzuli sumienia.

Zabrakło dwóch lekarzy – Gazeta Wyborcza Radom, s.7 –Wiceprezydent Radomia poinformował, że miasto złożyło już wniosek o zawieszenie działalności oddziału chirurgicznego.

Tygodniki

Impuls dla polskiej medycyny – Do Rzeczy, s.90-91 – Rozmowa z prof. Piotrem Czauderną, prezesem ABM nt. pracy Agencji, działalności, o badaniach klinicznych i pierwszym konkursie na niekomercyjne badania kliniczne.

Badanie, które ratuje życie – Newsweek, 70-73- Materiał o raku jelita grubego – diagnostyka i leczenie.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz