UK: Lekarze rodzinni chcą telekonsultacji. Brakuje im tylko szkoleń

13 Listopada 2019, 9:41 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Lekarze rodzinni widzą ogromny potencjał w cyfrowej rewolucji w dziedzinie opieki zdrowotnej - to wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród lekarzy pierwszego kontaktu w Wielkiej Brytanii. Niezbędne jest jednak właściwe przeszkolenie lekarzy.

Raport pod nazwą Care Recoded, an in-depth analysis of GP preparedness in the digital age, opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród 100 lekarzy rodzinnych w Wielkiej Brytanii. Chociaż oczekiwania dotyczące cyfrowej opieki zdrowotnej są wysokie, to prawie 80 proc. lekarzy nie otrzymała żadnego szkolenia z tego zakresu.

LIVI, internetowa platforma dla lekarzy rodzinnych, która została uruchomiona w Wielkiej Brytanii rok temu, podjęła się analizy raportu i stwierdziła, że ​​99 proc. lekarzy rodzinnych jest zestresowanych przez zbyt małą ilość czasu na konsultacje, a aż 95 proc. lekarzy rodzinnych odczuwa stres związany z długimi godzinami pracy. 65 proc. lekarzy rodzinnych uważa, że ​​konsultacje wideo ułatwiłyby pracę.Pomimo tych obiecujących danych tylko 1 proc. wszystkich obecnych konsultacji jest przeprowadzanych za pośrednictwem wideo.

Platforma LIVI opracowała szkolenie specjalnie zaprojektowane, aby pomóc lekarzom pierwszego kontaktu w nawigacji i korzystaniu z konsultacji wideo. Firma twierdzi, że szkolenie obejmuje między innymi przygotowanie do badań podmiotowych przy użyciu kamery (np.  oglądanie migdałków pacjenta), prawidłowego korzystania z kamer internetowych, a także dostępu do internetowej społeczności e-mail innych lekarzy cyfrowych w całej Europie.

Juliet Bauer, dyrektor zarządzająca w LIVI, powiedziała: „Jesteśmy na krawędzi rewolucji zdrowotnej w Wielkiej Brytanii. Te badania pokazują ogromny potencjał cyfryzacji w zakresie transformacji świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej, z korzyścią dla pacjentów, lekarzy rodzinnych i pomagając zmniejszyć presję na wskrzeszony system. Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji naszej pracy z NHS - przeniesienia naszych usług do większej liczby obszarów Wielkiej Brytanii i dotarcia do milionów pacjentów”.

Lekarze pracujący za pośrednictwem LIVI są zarejestrowanymi w izbie lekarskiej, przeszkolonymi lekarzami rodzinnymi z wieloletnim doświadczeniem w zapewnianiu opieki.

Źródło: pharmatimes

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz