NFZ zaprosił 9 firm do współpracy przy budowie systemu informatycznego

12 Listopada 2019, 12:26 e-zdrowie informatyzacja

Budowa Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ weszła w kolejną fazę - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia i dodaje, że zaprosił firmy informatyczne do tzw. dialogu technicznego. Dzięki niemu specjaliści IT podpowiedzą rozwiązania, które później znajdą się w dokumentacji przetargowej. To sposób na ograniczenie błędów i zaoszczędzenie czasu w przygotowaniu przetargu.

Przedstawiciele Centrali NFZ i wiodących na rynku firm informatycznych rozpoczęli w ubiegłym tygodniu dialog techniczny przed przygotowaniem przetargu, który wyłoni wykonawców systemu informatycznego dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Dialog techniczny to jeden etapów przygotowania postępowania przetargowego. Firmy zaproszone do dialogu pomogą nam w sformułowaniu istotnych warunków zamówienia. Podpowiedzą też praktyczne rozwiązania, które będziemy mogli wykorzystać budując nowy system – wyjaśnia Dariusz Koziński, dyrektor Programu Budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ.

Na ogłoszenie o dialogu odpowiedziało 12 firm informatycznych. Dziewięć zakwalifikowano do dalszych prac. W ich trakcie przewidziano ok. 30 indywidualnych konsultacji z korporacjami IT. Dzięki nim powstanie kompletna dokumentacja przetargowa, konieczna do ogłoszenia postępowania na wyłonienie wykonawców systemu dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Spodziewamy się, że dialog techniczny zamkniemy na początku przyszłego roku – deklaruje dyrektor D. Koziński.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz