Prof. Tomasz Grodzki został Marszałkiem Senatu X kadencji

12 Listopada 2019, 19:18 Tomasz Grodzki

Prof. Tomasz Grodzki został wybrany na pełnienie funkcji Marszałka Senatu X kadencji. We wtorkowym głosowaniu za jego kandydaturą opowiedziało się 51 senatorów.

We wtorek (12 listopada) podczas pierwszego posiedzenia Senatu nowej kadencji, na Marszałka Senatu X kadencji wybrany został prof. Tomasz Grodzki. Lekarz, torakochirurg, kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji był wspólnym kandydatem opozycji.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji Senatu funkcję marszałka pełnił Stanisław Karczewski. W dzisiejszych wyborach, senator, również lekarz, Stanisław Karczewski przegrał walkę o fotel marszałka, uzyskując 48 głosów. Wybrany został natomiast na stanowisko Wicemarszałka Senatu X kadencji.

- Przybywam ze świata medycyny, gdzie nie tylko przysięga Hipokratesa, ale całe nasze wychowanie zobowiązuje nas do tego, żeby leczyć wszystkich; od ludzi, których potęga umysłu nas onieśmiela, po ludzi wyrzuconych na margines życia, którym trzeba pomóc. To nas uczy tolerancji. Każdy Polak, Polka, obywatel naszego kraju ma równe prawa. To, że jest różnorodność w naszym narodzie, stanowi o jego sile – mówił po zaprzysiężeniu Marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki.

-Dziękuje, że senatorowie dopełnili wolę narodu. Naród zdecydował, że Sejm na być w rękach rządzących, a Senat w rękach opozycji. To niezwykłe wyzwanie, ale wierzę, że ten Senat sprosta temu zadaniu. Obiecuje, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby tak się stało - zapewnił.

Warto przypomnieć, że prof. Tomasz Grodzki zasiada w loży ekspertów Polityki Zdrowotnej. Wielokrotnie wypowiadał się dla naszego portalu, a także był gościem programu "Kuracja". Zobacz ostatni odcinek z udziałem nowego Marszałka Senatu: Zgoda na przeszczep organów to mit. Dlaczego brakuje narządów do transplantacji?

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz