Przegląd prasy

13 Listopada 2019, 9:40 prasa

Jak korzystać z recept elektronicznych – Gazeta Wyborcza ,s.20 – Od stycznia elektroniczne recepty będą obowiązkowe. Papierowe z pieczątką lekarz będzie mógł wystawić tylko w sytuacjach awaryjnych lub dla siebie i własnej rodziny.

Podwyżki dla nauczycieli zamiast szczepionek – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2 – Brak pomocy psychologicznej i zawieszone szczepienia przeciw pneumokokom. To część z projektów, z których wycofują się gminy na rzecz podwyżek dla nauczycieli

Klauzule umowne na cenzurowanym – Dziennik Gazeta Prawna, s.B10 – Samorząd lekarski zbiera dane o skali zjawiska, NFZ zapowiada analizę, a medycy ujawniają swoje umowy, potwierdzając, że pomniejszanie wynagrodzeń o koszty badań jest powszechnym procederem.

Dr Google nie zachowuje tajemnicy lekarski – Dziennik Gazeta Prawna, s.A14 – Amerykańskie media ujawniły, że koncern zbiera dane medyczne pacjentów w USA. Nie byli oni o tym informowani.

Selvita szykuje się do zakupów - Puls Biznesu, s.6 - Ryvu szuka nowych leków, a siostrzana spółka prowadząca badania na zlecenie firm farmaceutycznych rozglada się za celami do przejęć.

Biomed zamierza podkręcić produkcję - Puls biznesu, s.7 - Poprawa wyników biomed Lublina pozwala myśleć producentowi farmaceutyków o większych inwestycjach

Zaszczepią, ale stawiaj warunki - Rzeczpospolita, s.a15 - W zamian za poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków firmy chcą ułatwień w ściąganiu pracowników zza granicy.

Chory uczeń nadal bez pomocy - Rzeczpospolita, s.A15- Jeśli w szkole nie ma pilęgniarki ani higienistki, dziecku choremu na cukrzycę nie ma kto podać insuliny. RPO wzywa MZ do nowelizacji ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami

Implanty i endoprotezy w europejskiej bazie - Rzeczpospolita, s.A17 - Od 1 stycznia nowe przepisty dot. wyrobów medycznych zaostrzą wymogi bezpieczeństwa i wzmocnią instrumenty nadzoru nad nimi.

Tygodniki

Do utraty tchu – Polityka, s.36-37 – Materiał o ministerialnym programie Pol-Vent stworzony dla pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie oddychać. Program jest, brakuje jednak pieniędzy na jego realizację.

Dodatki

Tylko Zdrowie Cukrzyca – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz