MZ wprowadzi zmiany w NFZ. Wojewódzcy pełnomocnicy i innowacje

14 Listopada 2019, 0:59 NFZ

Departament analiz w centrali NFZ zmieni nazwę, a w każdym oddziale Funduszu powstanie nowe stanowisko pełnomocnika. Czym zajmą się nowi pełnomocnicy w oddziałach?

Ukazał się projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie nadania statutu Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

Przewiduje on zmianę struktury organizacyjnej centrali NFZ przez zmianę nazwy Departamentu Analiz i Strategii na Departament Analiz i Innowacji. Nowa nazwa ma lepiej pasować do zadań realizowanych w tym departamencie.

Kolejna zmiana to wyodrębnienie w strukturze oddziałów wojewódzkich NFZ Pełnomocnika do spraw kontaktów zewnętrznych, co ma usprawnić i ułatwić kontakt publicznego płatnika z partnerami społecznymi, w tym samorządami zawodowymi, związkami zawodowymi, czy też organizacjami pracodawców. Wprowadzona zmiana zatem wpłynie na poprawę komunikacji, jak również na optymalizację tych zadań, dotychczas wykonywanych przez różne komórki organizacyjne.

Zwiększenie zatrudnienia zostanie sfinansowane w ramach posiadanych środków - twierdzi resort zdrowia. 

Źródło: RCL

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

maruda Czwartek, 14 Listopada 2019, 8:48
ale najlepiej by pomogla konkurencja dla NFZ- jednak bronia sie przed tym jak diabel przed swiecona woda- bo niektore NFZty trzeba by zamknac !!!!