Przegląd prasy: Dlaczego lekarze wyjeżdżają?

14 Listopada 2019, 8:49 prasa

Już nie za chlebem, ale za równowagą życiową – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2-3 – Od kiedy po wstąpieniu Polski do UE łatwiej o pracę za granicą, z Polski wyjechało ok. 15 tys lekarzy. Co roku o wyjazd stara się 600-700 osób. Liczba ta nie spada.

Ministerstwo Zdrowia ułatwi rozwój sieci telekomunikacyjnych – Dziennik Gazeta Prawna, s.A5 – Normy pola elektromagnetycznego wzrosną i przestaną blokować inwestycje inwestorów.

Lekarz rodzinny dostępny online – Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 – Lekarze przekonują, że przy obecnych zasobach sprzętowych i kadrowych wprowadzenie teleporady niewiele zmieni. Dyrektorzy szpitali liczą jednak, że większa dostępność lekarzy rodzinnych odciąży oddziały ratunkowe.

Internetowe Konta Pacjenta wyzwaniem dla lekarzy – Dziennik Gazeta Prawna, s.B9 – Aktywowanie Profilu Zaufanego nie wystarczy, żeby pacjent mógł korzystać z IKP – zauważa Naczelna Rada Lekarska i apeluje o doprecyzowanie przepisów w zarządzeniu NFZ.

Lekarz ma oszczędzać na pacjencie – Gazeta Wyborcza, s.1, 10 – W jednej z umów przychodni z lekarzem znalazł się zapis, mówiący o tym, że będzie on pokrywał część kosztów zleconych pacjentom badań diagnostycznych.

Firma rozpycha się na rynku – Parkiet, s.7 – Przychody neuki za III kwartał wyniosły ponad 2 mld zł i urosły o 7 proc.

Dodatki

Szlachetne zdrowie. Choroby reumatyczne – Nasz Dziennik

Cukrzyca pod kontrolą. Profilaktyka i leczenie – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

mmmmm Piątek, 15 Listopada 2019, 19:10
mmmmm