Tomasz Latos ponownie przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

14 Listopada 2019, 12:54 Tomasz Latos

Tomasz Latos (PiS) został jednomyślnie wybrany w czwartek na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia IX kadencji. 

Podczas pierwszego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia Sejmowa Komisja Zdrowia IX kadencji - kto w niej zasiadł? posłowie wybrali jej prezydium. 

Przewodniczącym został Tomasz Latos. Za jego kandydaturą głosowało 28 posłów, nikt nie był przeciwny, nikt się nie wstrzymał.

- Dziękuję wszystkim za poparcie. To bardzo ważne, że jednomyślnie tę decyzję podjęliśmy - mówił nowo wybrany przewodniczący.

Ponadto posłowie wybrali pięciu zastępców. Są to Anna Kwiecień (PiS), Czesław Hoc (PiS), Bolesław Piecha (PiS), Rajmund Miller (KO), Monika Wielichowska (KO).

Przypomnijmy, że T. Latos jest posłem od V kadencji Sejmu. W poprzedniej kadencji Sejmu T. Latos objął funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia w połowie czerwca br. Sejm: Nowy przewodniczący Komisji Zdrowia, po tym, jak jej dotychczasowy przewodniczący Bartosz Arłukowicz został Europosłem. Opozycja mówiła wówczas o "przejęciu komisji przez PiS" i zarzucała zerwanie ustaleń dotyczących parytetów, zawartych podczas konwentu seniorów. Zgodnie z ustaleniami, przewodniczenie nad Komisją Zdrowia w poprzedniej kadencji przypadło Platformie Obywatelskiej.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Spór w sejmowej komisji zdrowia. Powód: walka PiS o stanowisko po B. Arłukowiczu

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz