T.Latos: będę chciał zbudować taką atmosferę, by ponad podziałami przyjąć pewne priorytety

15 Listopada 2019, 6:01 latos tomasz

Będę starał się tworzyć taką atmosferę, abyśmy mogli o pewnych priorytetach, co do których wszyscy będziemy się wspólnie zgadzać, podejmować takie decyzje wspólnie i być przekonanym do pewnych kierunków – zapowiada Tomasz Latos (PiS) wybrany w czwartek na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia IX kadencji.

Jak dodał, chodzi o "atmosferę, która pozwoli na wypracowanie ponad podziałami pewnego minimum, które powinno być zawsze, niezależnie od różnych stron politycznych przyjęte i procedowane niczym aksjomat w ochronnie zdrowia".

- Różnimy się między sobą, ale ważne jest, aby pewne minimum było stałe, wydyskutowane, wynegocjowane i w miarę niezmienne - wskazał.

- Rządy są, odchodzą. Koalicje są takie czy inne. Natomiast problemy ochrony zdrowia są niestety wieczne i tak jest na całym świecie – ocenił.

Czym zajmie się komisja zdrowia w pierwszej kolejności?

- Na jedną z pierwszych komisji zaprosimy Pana Ministra, aby przedstawił nam swoją wizję zmian w ochronie zdrowia na najbliższe cztery lata (...) W podobnym trybie będę zapraszał też Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i być może również przedstawicieli innych najważniejszych instytucji związanych z ochroną zdrowia. Od tego powinniśmy zacząć – stwierdził T. Latos pytany o to, czym zajmie się komisja w pierwszej kolejności.

Jak podkreślił, obecny skład komisji zdrowia jest „bardzo merytoryczny”. - Jest tu wiele osób, które na pewno wniosą ważny głos do debaty na temat ochrony zdrowia (…) Tutaj powinniśmy myśleć wyłącznie o tym, co zrobić dla ochrony zdrowia, jak ją poprawić, jak ją zmienić, w jakim kierunku podążać (…) – zaznaczył T. Latos.

Zapowiedział ponadto, że będzie starał się poświęcić sporo czasu dyskusjom na temat różnych ważnych problemów w ochronie zdrowia podczas merytorycznych spotkań poświęconych różnym dziedzinom.

- Wydaje mi się, że niepotrzebnie ta dyskusja w dużym stopniu przeniosła się nie tylko na podkomisje, ale do zespołów parlamentarnych. O tym, co było tak szeroko dyskutowane w zespołach parlamentarnych, przynajmniej częściowo moglibyśmy rozmawiać w komisji zdrowia - ocenił T. Latos.

BPO

Polecamy także: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz