Wotum zaufania dla gabinetu Mateusza Morawieckiego

20 Listopada 2019, 9:59 morawiecki sejm

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za było 237 posłów, przeciw - 214, wstrzymało się trzech posłów.

"Za" udzieleniem wotum był cały klub Prawa i Sprawiedliwości - 235 posłów. Za wotum zagłosowało także dwoje posłów Koalicji Obywatelskiej - związany z PO Gabriel Lenartowicz i Marek Hok.

Przeciw by zagłosowała większość posłów klubu Koalicji Obywatelskiej (przeciw zagłosowało 129 posłów, 1 się wstrzymał, 2 nie brało udziału w głosowaniu), Konfederacji (wszyscy posłowie- 11), Lewicy (47 posłów, 2 nie brało udziału w głosowaniu) oraz PSL-Kukiz’15 (27 posłów). Od głosowania wstrzymał się przedstawiciel mniejszości niemieckiej.

Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego w ubiegły piątek. W rządzie jest kilka nowych twarzy, będą też nowe resorty. Tymczasowym ministrem sportu i turystyki będzie premier Morawiecki, minister Łukasz Szumowski pozostanie szefem resortu zdrowia.

Wicepremierami pozostali Piotr Gliński, który zachował też tekę ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Gowin, który tak jak w poprzednim gabinecie jest też ministrem nauki i szkolnictwa wyższego i Jacek Sasin, który został też ministrem aktywów państwowych.

JK

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz