Konstanty Radziwił powołany na wojewodę mazowieckiego

25 Listopada 2019, 13:44 Radziwiłł

Premier Mateusz Morawiecki powołał byłego ministra zdrowia, Konstantego Radziwiła na wojewodę mazowieckiego. 

W poniedziałek (25.11) czworo wojewodów zostało powołanych przez premiera na wojewodów: były poseł Lecha Sprawka na wojewodę lubelskiego, były minister zdrowia Konstanty Radziwił na wojewodę mazowieckiego, były senator Łukasz Mikołajczyk na wojewodę wielkopolskiego oraz Tobiasz Bocheński na wojewodę łódzkiego.

- Wojewodowie są nie tylko oczami, uszami rządu, ale są również głową, rękami. Patrzą na to, co dzieje się dobrze, poprawiają to, żeby było jeszcze lepiej, ale także usprawniają. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych pełnią niezwykle kluczową funkcję  - podkreślił premier.

Pierwsze informacje o powołaniu byłego ministra zdrowia pojawiły się na początku listopada: Były minister zdrowia wojewodą mazowieckim? . Funkcja ta została zaproponowana po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych, kiedy Konstanty Radziwił przegrał potyczkę o Senat z posłem Michałem Kamińskim (PSL-KP) (czytaj: Były minister zdrowia K.Radziwiłł poza Senatem)

Kim jest Konstanty Radziwił?

Konstanty Radziwiłł jest lekarzem, doktorem nauk medycznych oraz politykiem, związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. W latach 2001-2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej w Naczelnej Izbie Lekarskiej. W 2015 roku został wybrany na Senatora IX kadencji z ramienia PiS. Od 2015 do 2018 roku pełnił funkcję ministra zdrowia.

W maju 2019 roku Konstanty Radziwiłł bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z ramienia PiS startował także w wyborach parlamentarnych 2019 do Senatu. Przegrał jednak z kandydatem opozycji Michałem Kamińskim.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz