Druga edycja programu „PracoDawcy Zdrowia” rozstrzygnięta

28 Listopada 2019, 12:18

Druga edycja programu „PracoDawca Zdrowia" została rozstrzygnięta w środę w ministerstwie zdrowia. Głównym celem programu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zachęcenie pracowników do zgłaszania się na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych. Którzy pracodawcy otrzymali certyfikaty?

Wiceminister Sławomir Gadomski podczas wręczania certyfikatów „PracoDawca Zdrowia” wyraził słowa uznania dla inwencji pracodawców we wdrażaniu działań prozdrowotnych na rzecz swoich pracowników.

Do drugiej edycji programu zgłosiło się 43 pracodawców. Decyzją Kapituły nagrodzonych zostało 31 firm, które wykazały się troską o zdrowie swoich pracowników. Ich działania nie ograniczały się tylko do zapewnienia zatrudnionym bezpłatnych szczepień na grypę czy dostępu do badań profilaktycznych. Nagodzeni wykazali się pomysłowością wprowadzając w swoich zakładach pracy m.in. konsultacje ze specjalistami, przekazując pracownikom tzw. lunch boxy dla ich dzieci oraz organizując liczne turnieje sportowe i grupy biegowe.

Wśród wyróżnionych znalazło się m.in. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Telewizja Polska Spółka Akcyjna, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, a także inne placówki medyczne, urzędy, spółki oraz firmy. Pełna lista  znajduje się na stronie MZ.

Program "PracoDawca Zdrowia" jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję długie życie” na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów. Jednym z głównych celów programu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne. Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

Kolejna, trzecia edycja programu „PracoDawca Zdrowia” rusza w 2020 r. 

Źródło: MZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz